Litery cd.

Oto kolejna odsłona literek- słów. Tym razem Emilka. Te litery wycięte są inną czcionką, która daje wiele większe możliwości pracy. Jak poprzednio litery mają 16 cm wysokości, wycięte są ze sklejki tekturowej, pomalowane farbą wodoodporną i następnie oklejone papierem, potem już tylko dekoracja. 
Jeśli chodzi o wykończenie, Emilka jest bardziej dziecięca (nomen omen jest małą dziewczynką :)).
Papier delikatnie pastelowy, 
kolorystyka żółto-różowo-brązowozłoty (+biały i czarny),
kilka tekturowych wycinanek, 
parę kwiatków i kawałek wstążeczki.  Z tych liter jestem bardziej zadowolona, czy to kwestia czcionki czy użyte kolory bardziej trafiają w mój gust, sama nie wiem? W każdym razie ostatnie imię trafia właśnie do poprawki, nastąpi zmiana czcionki, bo obecna nie będzie ładna, tak że, cz.3 imion kiedyś w przyszłości.
 Poza tym litery nie mają wstążeczek, będą tylko klejone do ściany - myślę że, to zwiększy ich szanse na dłuższe "życie" :)

Litery zgłaszam na wyzwanie 123scrapujTy  Wyzwanie #39 - Trzy kolory, tekturka, kwiat,

5 komentarzy:

 1. ładne.... tylko podejrzewam że to nie sklejka, tylko tektura 3mm.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tektura 3mm (czy jakakolwiek inna) to nadal sklejka tekturowa ;)... http://pl.wikipedia.org/wiki/Tektura

  OdpowiedzUsuń
 3. No i widzisz .... odsyłasz do linka z Wikipedii i tam nie jest napisane że to sklejka tekturowa tylko że powstaje poprzez sklejanie różnych warstw a to znaczna różnica bo SKLEJKA to sklejka (http://pl.wikipedia.org/wiki/Sklejka) a tektura to TEKTURA. I tu nie obraź się ale wprowadzasz w błąd bo... ja myślałam że po prostu wycięłaś to ze sklejki drewnianej i oklejałaś kolorową tekturką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Absolutnie nie zamierzałam się obrażać! :), wręcz przeciwnie, szczerze się uśmiechnęłam, że pociągnęłaś wątek w ten sam sposób... teraz Ty mnie odsyłasz do Wikipedii... tośmy sobie ambitnie pogadały! :))))
   OK, masz rację, sklejka to sklejka a tektura to tektura - co kogo obchodzi jak powstaje. Moje litery są wycięte z grubej tektury i oklejone kolorowym papierem. (A że ta tektura jest sklejona z 3 warstw - co widziałam podczas malowania, to sprawa techniczna i nie musiałam się w to zagłębiać w opisie.)
   Pozdrawiam, i do usłyszenia...

   Usuń
 4. Słodkie literki :) Dziękuję za udział w wyzwaniu na blogu 123 Scrapuj Ty!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Craft Pracownia , Blogger